Kvalita je kvalita a hold, musí sa za ňu platiť. Neustále ma vie prekvapiť to, koľko ľudí žije v presvedčení, že na lacných veciach, skutočne ušetria. Funguje to presne a naopak a v nasledujúcich riadkoch sa vám pokúsiť vysvetliť to, prečo je to tak.
Tovar za euro
Určite i vy poznáte mnohé predajne, ktoré predávajú tovar, ktorý nestojí viac ako euro. Všetko vyzerá tak lákavo, tak pekne a ešte je to aj lacné. Problém však nastane, keď zistíte, že miska pre psa, ktorá stála euro, sa po mesiaci začala rozpadávať. Raz som si za euro kúpila tašku. Vyzerala naozaj pekne, bola taká menšia a pochádzala presne z takéhoto obchodu. Vydržala ani nie mesiac a potom sa začala pomaličky trhať. Takže, eurové obchody využívajte na nákup plastových kvetov na hroby, papierových servítok alebo iného tovaru, od ktorého neočakávate dlhú životnosť.
Tovar z Číny
Dnes už poznáme mnoho stránok, kde nemusíme platiť poštovné a tovar je viac ako lacný. Moja mamička takémuto nakupovaniu doslova prepadla. V dome má stovky takýchto vecí. Polovicu nepoužíva, štvrtinu ani nerozbalila a ten zvyšok, jej nevydrží dlhšie ako pár mesiacov. Raz si kúpila naozaj veľa silikónových prikrývok na misky. Sú také naťahovacie a na misku ich natiahnete. Po druhom natiahnutí, však už nebolo čo naťahovať.
Rozdiel medzi kvalitným a nekvalitným
Aj keď si možno myslíte, že vyššia cena nie je prejavom kvality, ale toho, že na nej chce niekto zarobiť viac, nie je to tak. Vydrží dlhšie dom z kartónu alebo z tehly? Veru tak, za trvácnejšie a kvalitnejšie materiály, sa proste platí viac. Zoberte si napríklad taký koláč. Ak použijete originál čokoládu a kakao a nie margarín zmiešaný s lacnou čokoládou, bude určite chutnejší. Presne tento princíp funguje aj pri akomkoľvek oblečení, jedle, stavebnom materiály alebo kuchynských pomôckach.